• Registrácia
 • Prihlásiť sa
 • O nás

  VUP  a.s., je tradičným slovenským výrobcom kozmetických prípravkov určených pre krásu  a zdravie pleti a pokožky celého tela.

   

  VUP, a.s. vznikla v r. 1996 transformáciou Výskumného ústavu pre petrochémiu, založeného v r. 1950. Počas svojej existencie VUP vyriešil a v spolupráci s podnikmi realizoval viaceré chemické, farmaceutické a kozmetické výroby. VUP je medzinárodne uznávanou špičkovou výskumno-výrobnou inštitúciou, ktorá vykonáva priemyselný a kozmetický výskum v oblasti chémie a kozmetiky a vyrába malotonážne produkty, kozmetické prípravky a kozmetické špeciality.

   

  Odbor kozmetika vznikol ako samostatný odbor v roku 1990.

   

  Tradičný výrobný  program - výroba  sonografického gélu Gelson a gélu na EKG a EEG vyšetrenia postupne doplnili masážne gély Peggy s obsahom rôznych rastlinných extraktov, kozmetická rada Fortea. V rade Forte nájdete masážne oleje - určené na profesionálne masáže s obsahom prírodných esenciálných olejov ako aj zaujímavú kolekciu Body fruit , ktorá si vás podmaní nezameniteľnou exotickou vôňou ovocia. V tejto kolekcii nájdete  penové mydlá, tekuté mydlá, sprchové gély a telové mlieka.

  Naše výrobné kapacity využívame aj na výrobu kozmetických prípravkov pre iné spoločnosti. Sme jedným z najväčších výrobcov ochraných krémov na ruky - s obsahom rôzných účinných zložiek a prírodných olejov - predávaných na Slovensku a v Českej republike.

   

  Máme svoje vlastné vývojové laboratória, kde tím špičkových pracovníkov a odborníkov na kozmetiku pripravuje a vyvíja podľa súčasných trendov receptúry kozmetických prípravkov nielen pre vlastné značky, ale aj pre iné spoločnosti.

  Kvalitu kozmetických výrobkov zabezpečujeme v mikrobiologickom laboratóriu, kde sa podľa našich a medzinárodných technických noriem určuje mikrobiologická nezávadnosť produktov. Ide najmä o STN ISO 215 27-2 horizontálna metóda na stanovenie počtu kvasiniek a plesní a STN EN ISO 21 149 stanovenie počtu aeróbnych mezofilných baktérií.


  Kvalita vstupných surovín a produktov je tiež kontrolovaná modernou analytickou technikou: 

  • plynová chromatografia spojená s hmotnostným detektorom (GC-MS) 
  • vysokoúčinná kvapalinová chromatografia (HPLC) 
  • Infračervená spektroskopia s Fourierovou transformáciou (FT-IR) a mnohé odmerné stanovenia. 
  • Stanovenia sa uskutočňujú v akreditovaných laboratóriách ATBEL. 


  Sme držiteľmi  nasledovných certifikátov a osvedčení:

   

  ·     Osvedčenie Ministerstva školstva SR o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj

  ·     Certifikát ISO 9001:2008 pre výskum a vývoj chemických procesov, chemických špecialít a produktov malotonážnej chémie, výrobu a predaj chemických produktov, čistiacich a kozmetických výrobkov a dezinfekčných prostriedkov, analýzy a laboratórne skúšanie fyzikálnych a chemických charakteristík materiálov

  ·     Osvedčenie SNAS oakreditácii č. S-118 pre analytické, technicko-bezpečnostné a ekologickélaboratóriá


  V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.